2018-04-23 Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to taki dzień, kiedy wszyscy uświadamiają sobie, że mamy tylko jedną planetę – Ziemię… Każdy z nas powinien dbać o nią codziennie przez zachowanie postaw ekologicznych takich jak: oszczędzanie wody, prądu, segregowanie śmieci.

W Polsce rocznie wycina się 1 miliard drzew. My zamiast wycinać, postanowiliśmy je zasadzić… Mamy wierzbę i… chyba jakiś krzew – prawdopodobnie Pęcherznicę :). Troszeczkę wygląda jak Morwa, ale Morwą nie jest… Rosły sobie takie samosiejki na placu zabaw, więc postanowiliśmy je adoptować i zobaczyć co z nich urośnie… Póki co pielęgnujemy je, podlewamy i z dnia na dzień są coraz większe i mają coraz więcej listków. Mamy nadzieję, że kiedyś naszą wierzbę będziemy mogli zasadzić na terenie naszej szkoły, ale na to pewnie trzeba wielu lat, bo drzewa rosną bardzo długo.

Poza tym w ramach tygodnia związanego z ochroną Ziemi, przypomnieliśmy sobie jak o nią dbać i jak jej pomóc. Wykonaliśmy też prace plastyczne, którymi wyrażaliśmy, że dbamy o naszą planetę. Ziemia to nasz dom!

 

 

Podziel się: