2018-04-04 Wiosna, wiosna, wiosna – ach to ty!

Na wiosnę czekamy zawsze bardzo długo i z wytęsknieniem. Żeby troszkę szybciej przyszła do nas, witaliśmy ją kolorami tęczy!

Na początek był dzień czerwony, podczas którego byliśmy dla siebie życzliwi i wykonywaliśmy czerwone wiosenne kwiaty, które później przekazaliśmy naszym rodzicom.

 
Dzień pomarańczowy to dzień warzyw i owoców oraz naszej świadomości, by być zdrowym – należy je jeść.Wykonaliśmy zatem cudowną, przepyszną, słodziutką naturalnie i przede wszystkim bardzo zdrową surówkę z marchewki i jabłka, którą później poczęstowaliśmy nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
 
Dzień następny – to Pierwszy Dzień Wiosny. I co się okazało? Wiosna przybyła do nas osobiście! Było piękne opowiedanie i zagadki. My za to przywitaliśmy Wiosnę kolorowymi i zabawnymi ubraniami! To nie był konieć atrakcji. Mieliśmy okazję zatańczyć i zaśpiewać dla publiczności, a po wszystkim udaliśmy się na Paradę Wiosenną ulicą Morską, by wszem i wobec ogłościć: “Wiosna jest już z nami!”.
 
Dzień dobrego humoru i optymistów był następnym w kolejce. To dzień żółty. W ten dzień czytaliśmy piękne opowiadanie, o tym jak poprawić sobie humor, tworzyliśmy marcowe słoneczko, a nawet wykonaliśmy zabawny koncert za pomocą instrumentów z papieru toaletowego!
 
Kolor zielony i zajęcia w tym dniu dały nam do zrozumienia, że należy dbać o naszą Ziemię. Z opakowań po róznych artykułach spożywczych i chemicznych można wykonać fantastyczne zabawki! My wykonaliśmy ośmiornicę, meduzę i lernetkę!
 
Eksperymentowaliśmy w dniu niebieskim, który był dniem wody. Rozpuszczaliśmy, mieszaliśmy, wrzucaliśmy różne przedmioty do wody – sprawdzaliśmy jej właściwości.
 
W dniu koloru fioletowego, nie dosyć, że ubrani byliśmy na fioletowo, to jeszcze tak zgrani, jak nigdy. Mieliśmy zadania, które bez współpracy spisane były na klęskę. Rozplątywaliśmy grupowy “węzeł”, rysowaliśmy pokój słuchając opowiadania pani, układaliśmy w grupie kwadraty, a na koniec mieliśmy rysunkową plotkę.
 
Całe nasze wiosenne, kolorowe świętowanie i radowanie się Wiosną zakończyliśmy Dniem do Góry Nogami – czyli Dzień Piżamowym. Mogliśmy zamienić się w prawdziwych modeli i modeliki i na wybiegu w świetlicy zaprezentować nasze nocne stroje!
 
… A Wiosna się przyglądała naszym wyczynom i malowała świat wszystkimi kolorami, by mógł nas ponownie zachwycić swoim pięknem.
 

Podziel się: