2018-03-30 Nasze marzenia są do spełnienia

 

“Marzenia są największą siłą napędową Świata. To ludzie z marzeniami kreują wydarzenia, tworzą wynalazki, popychają do przodu rozwój techniki i technologii, powodują, że inni chcą sięgnąć po więcej. Pokazują, że możliwe jest dążenie do doskonałości.”

Każde dziecko jest wielkim marzycielem. Dla małego chłopca i małej dziewczynki – wszystko jest możliwe. Wiemy o tym doskonale, dlatego staramy się dążyć do naszych marzeń ile sił, choć czasem jest nam trudno. Dlatego… Najcenniejszym darem dla nas są “skrzydła”, które otrzymujemy od mamy, taty czy pani w szkole. Jeśli oni w nas wierzą, to przecież wszystko jest możliwe.

Pani Kinga opowiada nam bajki. Jedna z bajek była o dużym słoniu, który pracował w cyrku. Mały chłopiec zastanawiał się dlaczego tak duży i silny słoń nie ucieka. Dlaczego nie zerwie się z cieniutkiego sznureczka, którym przywiązany jest do drewnianego palika? Okazało się, że jak słoń był maleńki próbował z całych sił zerwać się ze sznurka, ale wtedy ten sznurek był jeszcze dla słonika bardzo gruby i nie potrafił go pokonać. Siłował się ze sznurkiem przez wiele dni i nocy, aż pewnego dnia poddał się. I czasem tak bywa z naszymi marzeniami… Pojawia się maleńki problem, maluteńka przeszkoda i już się poddajemy. My się nie poddamy! Mamy swoje marzenia i dlatego jesteśmy wielcy. Nie ma na świecie rzeczy niemożliwych… Wszystko się może zdarzyć, wszystko się może udać! Nasze marzenia – są do spełnienia!

 

Podziel się: