2018-02-26 Agresji mówimy STOP! Nauka rozwiązywania konfliktów.

 

Złość to pewna reakcja emocjonalna, której nie potrafimy kontrolować. Przychodzi, a potem po prostu po jakimś czasie odchodzi. Niestety zanim odejdzie, może się bardzo dużo wydarzyć. Częstą reakcją na złość jest krzyk, jednak czasem może też dojść do rękoczynów.

W ciągu tygodnia uczyliśmy się jak panować nad naszą złością. Rozmawialiśmy, ale też działaliśmy. Podawaliśmy sobie całą garść sprawdzonych sposobów na złość na przykład darcie papieru, rysowanie złości i wyrzucenie jej, głośny krzyk na boisku szkolnym.

Uczyliśmy się też, jak odróżnić złość od gniewu. Porównywaliśmy złość z radością. Właśnie z tej lekcji możecie podziwiać zdjęcia. Słuchaliśmy muzyki: tej, która wzbudza w nas złość oraz agresję oraz muzyki, która wyzwalała w nas pozytywne emocje takie jak radość i szczęście. Następnie za pomocą koloru farby oraz ruchów naszych rąk przedstawialiśmy te dwie emocje. Pokazaliśmy też sobie, że z malutkiej plamy może powstać ogromne malowidło. Tak samo jest ze złością czy radością – wystarczy maluteńki bodziec, by rozlały się po naszym ciele i zawładnęły nami.

 

Podziel się: