2017-12-18 “Życzymy Wam wesołych Świąt Bożego Narodzenia!”

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji: strojenie choinki i naszych domów, uroczysta Kolacja Wigilijna, udział w Pasterce. Jedną z nich jest również wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Niestety dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, wiele osób nie zapomina o wysłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą pocztową. Bardzo często osoby otrzymujące kartki są zachwycone ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo na pamiątkę, by móc wspominać w kolejnych latach.

 

Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które są ręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. “Życzymy Wam wesołych Świąt” właśnie na najpiękniejszą kartę świąteczną. Kartki były tak piękne i pomysłowe, że wszyscy zostaliśmy zwycięzcami! Za naszą pracę i trud otrzymaliśmy piękny dyplom i nagrody.

 

Wykonawcami wspaniałych kartek świątecznych są:

Kacper Andrzejczaka

Agatka Łuczak

Emilka Kamińska

Wiktorka Wenta

Paulinka Piskulska

Lila Lotkowska

Jagoda Radomska

Martynka Sobczyk-Krezymon

Nikola Piesik

Ola Dawidowska

Karol Przedwojski

Wiktorka Stawowczyk

Jeremiasz Olszonowicz

Kamil Niestatek

 

Podziel się: