2017-11-23 Zajęcia ze studentkami z Hiszpanii i Rumunii

Ale dziś było fajnie w świetlicy! Odwiedziły nas dwie dziewczyny: Ana z Hiszpanii i Manuela z Rumunii. Okazało się, że są to studentki, które wzięły udział w programie wymiany studentów z rożnych krajów Erasmus +, a nasze zajęcia były efektem współpracy z Centrum Współpracy Młodzieży z Gdyni. Studentki mówiły do nas w języku angielskim, więc mieliśmy szansę sprawdzić nasze umiejętności. Pytacie, jak sobie poradziliśmy? Bez najmniejszego problemu! Również i my mieliśmy szansę pouczyć Panie troszkę języka polskiego.

Panie bardzo dobrze się przygotowały na zajęcia z nami i przygotowały dla nas zabawy ruchowe. Pierwszą zabawą była “Sałatka owocowa”. My już znamy tą zabawę, ale ta wersja była znacznie ciekawsza. Panie wykorzystały taką ogromną, kolorową chustę. Naszym zadaniem było uważnie słuchać, jaki kolor lub owoc jest wywoływany, a następnie zmienić szybciutko miejsce przebiegając pod chustą. To było prawdziwe kolorowe szaleństwo! Kolejną zabawą była zabawa “W kotka i myszkę”. Myszki budowały norki, w które łapały kotki. Potem była zmiana. Wszystkie zabawy były prowadzone w języku angielskim, więc musieliśmy dobrze słuchać, żeby zrozumieć wszystkie zasady. Później Ana i Manuela nauczyły nas podstawowych zwrotów w języku zarówno hiszpańskim jak i rumuńskim. Już wiemy, co oznacza po hiszpańsku: hola (witaj), gracias (dziękuję), hasta luego (żegnaj), czy po rumuńsku: ce faci? (co słychać?), pa (żegnaj), salut (witaj). Żeby lepiej zapamiętać wszystkie słówka, powtarzaliśmy je za studentkami, a następnie wrzucaliśmy małą zabaweczkę do czapeczki. Okazało się, że mamy “sokole oko” i świetnie rzucamy do celu. Na koniec już mieliśmy czas na zadawanie pytań. Było ich bardzo wiele i na wszystkie uzyskaliśmy odpowiedzi.

To było naprawdę wspaniałe spotkanie. Mamy nadzieję, że Ana i Manuela odwiedzą nas ponownie!