2017-11-16 Zdjęcia przez “magiczne szkiełka”

 

Dziś Pani przeniosła nas w świat z przeszłości. Przemierzaliśmy przez stare gdyńskie ulice, a świat widzieliśmy w odcieniach szarości. Na ulicach poruszały się samochody z dawnych czasów, a ludzie byli ubrani tak zupełnie inaczej… jak ze starych kronik filmowych! Tam spotkaliśmy pięciu panów:

  • Jana Radtkę – pierwszego wójta Gdyni, dzięki którego staraniom nasze miasto 10 lutego 1926 roku otrzymało prawa miejskie;
  • Eugeniusza Kwiatkowskiego – inicjatora budowy miasta oraz portu w Gdyni;
  • Tadeusza Wendę – głównego projektanta i kierownika budowy portu w Gdyni;
  • Józefa Piłsudskiego – marszałka Polski, honorowego obywatela Gdyni, twórczy marynarki polskiej;
  • Ignacego Jana Paderewskiego – wielkiego pianistę, kompozytora, jak i premiera i ministra spraw zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Jak się okazało, to właśnie poznani przez nas panowie mieli ogromny wpływ na rozwój i powstanie naszego miasta. Możemy też śmiało przyznać im miano założycieli Gdyni. Dziś postanowiliśmy zaprosić tych właśnie panów do naszego świata i zrobić im zdjęcia. Z wielkim przywiązaniem do szczegółów układaliśmy scenografię zasypanej śniegiem górskiej wioski, wybrzeża nadmorskiego, ruchliwego miasta z wieloma autami, jesiennego parku czy krainy baśni. Szkoda tylko, że nie mogliśmy ich spotkać na żywo, a zdjęcia robiliśmy z magicznymi szkiełkami, na których znajdowały się postaci założycieli Gdyni. Efekty możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć!

 

Podziel się: