2017-11-14 Spotkanie z Panią Dominiką Kraską i “Konikami gdyńskimi”

(…) A każda książka, jak każdy człowiek,
jest czymś wyjątkowym, jest jedyną historią
i całym oddzielnym światem (…)

A. Perez – Reverte

Dziś odwiedziła nas Pani Dominika Kraska – autorka książeczek dla dzieci oraz pracownik jednej z bibliotek miejskich w Gdyni. Bardzo się ucieszyliśmy, gdyż Pani Dominika napisała wraz z Panią Małgorzatą Wardą książeczkę o tytule “Koniki gdyńskie”. Są to historie o konikach, które budowały miasto, w którym mieszkamy!

To było wspaniałe spotkanie autorskie w naszej świetlicy. Pani Dominika okazała się bardzo miłą osobą, którą polubiłyśmy od razu. Posłuchałyśmy fragmentów książki o konikach gdyńskich oraz opowieści snutych przez naszego gościa. Nie obyło się bez autografów – a jakże! Każdy z nas otrzymał tym samym na karteczce pamiątkę, którą schowamy do naszych zbiorów i będziemy pielęgnować przez lata.

Otrzymaliśmy również wspaniały prezent – książeczkę “Koniki gdyńskie” oraz “Co latarnia widziała…”. Wiemy, że będą nam służyć bardzo długo i chętnie będziemy do nich zaglądać, by przypominać sobie te opowieści.

Serdecznie dziękujemy Pani Dominice Krasce za odwiedziny naszej szkoły, poświęcony nam czas i chętnie spotkamy się jeszcze raz. To były dobrze wykorzystane minuty.

Ale, ale… To jeszcze nie koniec! Gdy Pani Dominika opuściła nasza świetlicę, usiedliśmy na dywanie i nasza pani powiedziała:

– A teraz, kochane dzieci, wykonamy koniki – takie, które biegają po łące i pomagają ludziom; takie, które pomagały budować naszą Gdynię i te, którymi po części książeczkowe koniki chciały się stać – koniki morskie.

I stało się! Powstały nasze gdyńskie koniki – te polskie i morskie.