2017-11-10 W świecie jesiennych pomysłów.

 

Każda godzina w świetlicy płynie nam bardzo szybko. Nawet się nie obejrzymy, a już musimy iść do domów. To wszystko za sprawą tego, że nigdy nam się nie nudzi i ciągle coś robimy. W tym tygodniu czytaliśmy wiersze: J Tuwima pt. “Warzywa”, do której wykonywaliśmy warzywne kukiełki oraz wiersz J. Brzechwy, do którego uczyliśmy się etiudy teatralnej. Kto wie, może i do wiersza “Warzywa” powstanie jakieś przedstawienie?

Rozmawialiśmy też o darach sadu, ogrodu lasu i o tym jak możemy zatrzymać lato na dłużej. Na bazie tej rozmowy powstała praca plastyczna pt. “Przetwory w stylu pop – art”. Mieliśmy poustawiane stanowiska i każde z nich należało przejść by wykonać prace. Farba lała nam się dosłownie po rękach! Malowaliśmy folią bąbelkową, pędzlem, palcami oraz owocami! To dopiero była frajda! A na koniec tygodnia zainspirowani wierszem…

Zresztą przeczytajcie sami.

 

,,Jesień u fryzjera” Danuta Gellner

Przyszła jesień
do fryzjera:
– Proszę mną się zająć teraz!
Lato miało włosy złote,
ja na rude mam ochotę.
No, bo niech pan
spojrzy sam,
rudo tu i rudo tam…
Mówi fryzjer:
– Rzeczywiście!
Dookoła rude liście,
ruda trawa, rude krzaki,
chyba modny kolor taki.
Szczotka,
grzebień,
farby fura,
już gotowa jest fryzura.
Woła jesień: – W samą porę!
Płacę panu muchomorem!

 

Na koniec tygodnia zamieniliśmy się we fryzjerów i z wszelką dbałością szczegółów układaliśmy jesienne fryzury, a na koniec dnia powstały jesienne dywany, które zawiesiliśmy na ścianach szkolnego korytarza. Dzięki naszym jesiennym pracom na korytarzu szkoły zrobiło się wesoło i przyjemnie. To taka nasza “Galeria Sztuki”!

 

Podziel się: