2017-09-29 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czy wiecie, że Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto dedykowane dla nas, dzieci? Czytanie nam na głos pomaga nam się rozwijać, wzbogaca nasze słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

My bardzo lubimy słuchać, gdy ktoś nam czytał, a ten dzień był wyjątkowym świętem czytania, wiec nie mogło go zabraknąć. Zaprosiliśmy do naszej świetlicy Panią Dyrektor, by poczytała nam na głos. Pani Dyrektor wybrała opowiadanie pt. „Obuwie modne i wygodne”. Usiedliśmy wygodnie na dywanie i zamieniliśmy się w słuch. Opowiadanie było o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy.

Bardzo lubimy, gdy ktoś nam czyta. Mamusiu! Tatusiu! Czytajcie nam choć piętnaście minut dziennie codziennie!