Nasza świetlica

ŚWIETLICOWE AKTYWNOŚCI

Ferie  2019

11.02.2019 roku – początek naszej przygody z feriami. Rozpoczęły się one od seansu filmowego “Sekrety morza” oraz zwiedzenia Gdyńskiej Szkoły Filmowej, mieszczącej się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

12.02.2019 roku – drugiego dnia odwiedziliśmy Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Tu wspaniałe Panie Kaszubki przybliżyły nam historię Kaszub, zapoznały z tradycyjnymi instrumentami oraz kaszubskimi nutami, pokazały zabawki z ich dzieciństwa, nauczyły nas tradycyjnego tańca “szewc”,a na warsztatach pomogły uszyć nam piękne koty.

13.02.2019 roku – ten wspaniały dzień spędziliśmy na szaleństwach w małpim gaju “Amazonia”.

14.02.2019 roku – tego dnia mogliśmy chociaż przez chwilę zostać strażakami. Wizyta w Straży Pożarnej była wielką atrakcją. Dzieci nauczyły się: co i jak w domu może się zapalić, jak reagować w razie pożaru, jak poprawnie udzielić informacji o pożarze dzwoniąc na 998 lub 112, jakie cechy powinien posiadać strażak.

15.02.2019 roku – pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy wizytą w Ogrodzie Botanicznym w Marszewie. Wzięliśmy udział w warsztatach o ptakach zimujących, o drzewach i roślinach występujących w naszych lasach, przeszliśmy się ścieżką “Alicji w krainie czarów”, piekliśmy kiełbaski i ogrzewaliśmy się przy ognisku.

18.02.2019 roku – drugi tydzień tak jak i poprzedni rozpoczęliśmy kinem. Obejrzeliśmy film “Asterix i Obelix – tajemnica magicznego wywaru”, a w drodze powrotnej nie obyło się od harców na placu zabaw.

19.02.2019 roku – Centrum Naukowe “Eksperyment” przygotowało dla nas warsztaty z robotyki. Dzieciaki świetnie bawiły się eksperymentując podczas zwiedzania.

20.02.2019 roku – Muzeum Emigracji – nasza przewodniczka Pani Monika udowodniła nam, że muzeum nie musi być nudne, że jest to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również miejsce, w którym możemy się świetnie bawić.

21.02.2019 roku – jak się bawić to na całego w JUMPCITY. Skoki, salta, kąpiel w gąbkowym basenie -jak robić to bezpiecznie? Nasza trenerka Karolina o tym wie i podzieliła się to widzą z naszymi uczniami. Było męcząco i intensywnie, ale naszych dzieci nie da się zmęczyć!

22.02.2019 roku- ostatni dzień ferii spędziliśmy w kręgielni “U7”. Podczas gry ujawniło się wiele bowlingowych talentów, dzieci brały udział w konkursach i malowały buzie. Lepszego zakończenia ferii nie mogliśmy sobie wymarzyć.

W świetlicy nigdy nie jest nudno

24.11.2018. Dzięki wyobraźni nasi uczniowie raz są jaskiniowcami mieszkającymi pod stolikami, innym razem to odważni rycerze gotowi na wspaniałe przygody.

Dzień Nauczyciela

Nauka przez zabawę

11.10.2018 Starożytne cywilizacje. Malujemy prehistoryczne malunki na ścianach.

Moja Szkoła!!!

Zdobimy korytarz