Rozwijamy talenty, odnosimy sukcesy

“Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić.” – Walt Disney

Sukcesy  uczniów budują prestiż szkoły, wpływają na dobry wizerunek placówki w środowisku lokalnym, są świadectwem rzetelnej pracy kadry pedagogicznej. Staramy się umiejętnie szlifować “NASZE DIAMENTY” rozwijać w podopiecznych talenty i zainteresowania, motywować do ciężkiej, uczciwej i wytężonej pracy.

Jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów, czyli szkołą, która odkrywa i rozwija różnorodne talenty naszych podopiecznych. Robimy to w czasie zajęć lekcyjnych, różnych kół zainteresowań, zajęć sportowych. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Czy mamy osiągnięcia – o tym można się przekonać, rozwijając zakładkę  sukcesy.

Świetlica szkolna rozwija szereg pożądanych u dzieci na poziomie nauczania początkowego umiejętności. Poza podstawowymi  zadaniami  opiekuńczo – wychowawczymi, dzieci mają okazję pod okiem wykwalifikowanej kadry odrobić lekcje, czy wyrównać niewielkie zaległości w nauce. Mają również możliwość dać upust swoim emocjom i energii zarówno artystycznie (wykonując ciekawe prace plastyczne) jak i fizycznie (podczas organizowanych zajęć ruchowych). Organizowany jest szereg cyklicznych zajęć dodatkowych np. kółko teatralne, zajęcia odkrywczo – badawcze taneczno – muzyczne. Widząc duże zainteresowanie i zaangażowanie naszych Świetliczaków od stycznia rozpoczynamy nowe  bloki tematyczne podczas których dzieci same będą tworzyć gry
planszowe i zapoznawać się z igłą i nitką na warsztatach szycia i  robótek ręcznych. Podczas wszystkich organizowanych zajęć wychowawcy  stawiają na samodzielność dzieci, rozwijają kreatywność, umiejętności  manualne, myślenie logiczne oraz wspomagają procesy integracyjno –  socjologiczne.

Marta Ruszewska