Wymiana korespondencji

Międzynarodowy projekt korespondencyjny

Dotarła do nas korespondencja od młodzieży z Marsylii. Dzięki tym kartkom mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawe i urokliwe miejsca Marsylii. Prócz poniższej galerii, kartki można zobaczyć również w gablocie, w szkole.

Uczniowie klasy 2 C biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencyjnej. W bieżącym roku szkolnym ich zadaniem jest pisanie pocztówek do swoich rówieśników w Marsylii. Pierwsze kartki zostały już wysłane. Uczniowie napisali w nich o sobie, szkole i naszym mieście, życzyli również, nieznanym jeszcze, koleżankom i kolegom z Francji powodzenie w nowym roku szkolnym.

Taka tradycyjna wymiana korespondencji, mimo iż w języku angielskim, jest dla nich ciekawym doświadczeniem – przecież dzisiaj młodzi ludzie porozumiewają się tylko poprzez różne komunikatory. Wszyscy jesteśmy ciekawi, kiedy dotrą do nas pocztówki z malowniczego południa Francji? Nie możemy się doczekać!

Opiekunem projektu jest p. Edyta Hebel.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.