Wrsztaty kreatywności “Be Creative”

 

 

 


 

Warsztaty kreatywności to cykl zajęć, podczas których uczniowie klas gimnazjalnych mają możliwość pracy w niecodzienny i nieschematyczny sposób. Celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. To przede wszystkim zespołowa praca, która przeradza się w świetną zabawę. Uczniowie uczą się tworzyć, projektować, testować, analizować. Działają w duchu innowacji, łamiąc utarte schematy i przyzwyczajenia. Łączą wiele dziedzin nauki oraz wiedzę z wyobraźnią. Kształtują widzenie figur przestrzennych, zagadnienia z zakresu inżynierii, matematyki i fizyki. Rozwijają w ten sposób umiejętności i kompetencje kluczowe XXI wieku. 

 

Młodzież ma możliwość podzielić się swoimi pomysłami z młodszymi kolegami oraz ich rodzicami podczas dni otwartych, apeli oraz festynów. Efekt swojej pracy prezentują również podczas konkursów kreatywności, gdzie bardzo ważnym aspektem udziału w nich jest wymiana doświadczeń z młodzieżą z innych krajów, a także komunikacja w języku angielskim.

 

Zajęcia realizowane były w ramach innowacji pedagogicznej „Be Creative”.

 

 

 

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.

Podziel się: