2017-02-24 Tydzień Języków Obcych

Dzień czwarty – czwartek

Tego dnia, w ramach Tygodnia Języków Obcych, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniej wystrojoną salę. Sale lekcyjne zostały udekorowane zgodnie z wytycznymi, które zostały Wam przedstawione na początku lutego przez Waszych wychowawców. Źródłem weny były dla Was egzotyczne kraje Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, tj. Kiribati, RPA, Grenada, Jamajka, Belize, Papua Nowa Gwinea, Saint Lucia, Saint Kitts i Nevis, Antigua i Barbuda, Tuvalu, Wyspy Salomona, Bahamy, Sri Lanka i Barbados.

Jak widać na zdjęciach, inspirowaliście się florą i fauną tychże krajów, co zaowocowało tropikalnymi ozdobami. W wielu salach można było znaleźć zielone liany, palmy kokosowe i kolorowe kwiaty. W niektórych salach można też było spotkać tukany, pumy, kolorowe papugi i wielobarwne ryby. W części sal do dziś można obserwować efekty waszej pracy.

W skład Jury weszły pp. Ewa Pietrzak, Aniela Korybalska, Halina Masłowska oraz pani pedagog Aleksandra Kornacka.

III miejsce ex aequo – 1A, 1C i 2C

II miejsce – 2A

I miejsce – 2E

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Oto kompletna tabela wyników.

Klasy I

A – s. 13

B – s. 15

C – s. 29

D – s. 16

E – s. 40

Klasy II

A – s. 26

B – s. 36

C – s. 14

E – s. 39

Klasy III

A – s. 41

B – s. 38

C – s. 28

D – s. 25

E – s. 27

Dzień trzeci – środa

Środę rozpoczęliśmy porankiem filmowym, w ramach którego klasy pierwsze oglądały krótki spot reklamowy portalu Allegro.pl, klasy drugie obejrzały komedię pt. „Translator”, zaś trzecioklasiści obejrzeli film przedstawiający Londyn w 1927 roku.

Wszyscy uczniowie musieli uporać się także z zadaniami do filmów. Ich celem było rozwinięcie słownictwa, powtórzenie niektórych zagadnień gramatycznych czy też znajdywanie błędów. Ja, jako prowadząca, jestem zadowolona z tego przedsięwzięcia, mam nadzieję, że uczniowie także.

Tego samego dnia uczniowie mieli możliwość przyjść do szkoły w strojach nawiązujących kolorami bądź stylem do strojów narodowych danego kraju. Największe wrażenie wywarli chyba uczniowie klasy 2 E, którzy przebrali się za rdzennych mieszkańców RPA. Chłopcy dumnie paradowali po szkolnych hollach z włóczniami i tarczami, dziewczęta natomiast opasane były kolorowymi chustami. Wszyscy pomalowali twarze ciemną farbą, by jeszcze bardziej upodobnić się do ciemnoskórych mieszkańców Czarnego Lądu. Z kolei dziewczęta klasy 1 A chwaliły się spódniczkami do złudzenia przypominającymi te z wykonane z różnych traw. Swoje stroje uzupełniły łańcuchami z egzotycznych kwiatów.

Prawda, że wszyscy wyglądali wyjątkowo?

Dzień drugi – wtorek

We wtorek odbyły się prezentacje propozycji na spędzenie wolnego czasu autorstwa uczniów. Mogliśmy przeczytać komiks m. in. o popularnym kocie Garfildzie, czy też zagrać w gry inspirowane między innymi doskonale wszystkim znanym Monopoly.

Gry i komiksy trafiły do biblioteki, więc jeśli macie ochotę na zabawę – zapraszamy!

Dzień pierwszy – poniedziałek

W poniedziałek odbyło się dyktando, którego celem było wyłonienie Mistrza Ortografii Angielskiej. Rywalizacja odbywała się na trzech poziomach, dzięki czemu szkoła może się pochwalić aż trzema Mistrzami!

Zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii Angielskiej” zdobyli:

• na poziomie klas trzecich – Szymon Pierog, kl. III B;
  • na poziomie klas drugich – Natalia Pionke, kl. II A;
  • na poziomie klas pierwszych – Krystyna Orlikowska, kl. I C.

Zwycięzcy otrzymują ocenę bardzo dobrą, a pozostali uczestnicy punkty za aktywne uczestnictwo w Tygodniu Języków Obcych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zaczynamy

SZANOWNI NAUCZYCIELE!

DRODZY UCZNIOWIE!

W najbliższy poniedziałek zaczyna się Tydzień Języków Obcych! serdecznie zapraszam do aktywnego uczestnictwa. Poniżej lista aktywności zaplanowanych specjalnie dla Was!

Poniedziałek – DYKTANDO

• 4 godz., s.40 – Klasy I; prowadzący: p. Bemke.
  • 4 godz., s.11 – Klasy II; prowadzący: p. Szymańska.
  • 5 godz., s.40 – Klasy III; prowadzący: p. Hebel.

Wtorek – DZIEŃ GIER I KOMIKSÓW

W trakcie przerw na pierwszym piętrze będziecie mieli okazję przeczytać wasze autorskie komiksy i zagrać w gry własnego pomysłu.

Środa – PORANEK FILMOWY (Łącznik)

• 1 godz. – Klasy III
  • 2 godz. – Klasy I
  • 3 godz. – Klasy II

Czwartek – KONKURS NA NAJPIĘKNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ

Kryteria oceniania i kartę oceny otrzymają wasi wychowawców najbliższy poniedziałek. W poniedziałek też poznacie skład jury.

Piątek – SPELLING BEE CONTEST (KONKURS LITEROWANIA)

Konkurs odbędzie się na 2 i 3 godzinie lekcyjnej na łączniku. Każda klasa jest reprezentowana przez dwuosobową drużynę. W konkursie zostaną użyte słowa, które sami opracowaliście i trochę mojego pomysłu. Reprezentacje uczestniczą w konkursie do drugiego błędu, co oznacza, że druga pomyłka popełniona w literowaniu dyskwalifikuje drużynę z dalszych rozgrywek.

Poniżej znajduje się link do listy osobiście przez Was wybranych słówek, których możecie się spodziewać na piątkowym konkursie literowania. Jestem przekonana, że doskonale sobie poradzicie. Gdybyście napotkali jakiekolwiek trudności, nie wahajcie się prosić swoich nauczycieli języków obcych o pomoc. Trenujcie wytrwale!

Pobierz listę

Wszelkie pytania proszę kierować bezpośrednio do mnie.

Edyta Hebel

n-l j. angielskiego

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.