2017-04-07 Wizyta z Drohobyczy

W dniach 2.04 – 7.04 odwiedzą naszą szkołę uczniowie z Ukrainy. Gościć będziemy 11 uczniów oraz 3 nauczycieli z liceum w Drohobyczy.

Społeczność Gimniazjum nr 4 (nauczyciele, rodzice i dzieci) nawiązała w roku szkolnym 2016/2017, współpracę z liceum z Drohobyczy na Ukrainie. Postanowiliśmy stworzyć wspólny projekt. Ma on na celu poznanie kultury sąsiadów, poprawienie kompetencji językowych oraz otwartości. Dzięki metodom pracy zawartym w projekcie uczestnicy nabierają pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Młodzież w trakcie wymiany będzie miała możliwość aktywnie uczestniczyć w różnych formach zajęć na ternie naszej szkoły i zapoznać się z bogatą ofertą kulturalno naukową Trójmiasta. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób,które pomogły nam w organizacji tego spotkania i wsparły nas finansowo.

DZIĘKUJEMY!!!

Planowane działania.

1. Poznanie się poprzez nawiązanie kontaktu drogą mailową. Praca metodą projektu.
  2. Aktywności na terenie szkoły:
    • Integracja, “Przełamywanie lodów ” (“ice-breaking”),
    • Warsztaty plastyczne i muzyczne,
    • Gry i zabawy z języka angielskiego,
    • Zajęcia dotyczące mediów,
    • Zajęcia sportowe.
  3. Nasze Trójmiasto: Gdynia, Sopot, Gdańsk.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.