2018-03-14 Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI

 

Podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności „Destination Imagination” we Wrocławiu drużyna z naszej szkoły pod nazwą „Brilliant Seven” zajęła I miejsce w poziomie wiekowym 14-19 lat. 

 

Młodzież wystartowała w wyzwaniu konstrukcyjnym „Strefa Wydarzeń” i miała za zadanie stworzyć rozwiązanie przy użyciu wiedzy z zakresu badania siły uderzenia, architektury, projektowania technicznego, inżynierii oraz umiejętnego opowiadania historii. 

 

Drużyna zaprojektowała i zbudowała konstrukcję, która ważyła jedynie 27 g i wytrzymała uderzenie zrzucanych na nią obciążeń (358kg), Ponadto opowiedziała historię o nagłym zdarzeniu z teatralnym efektem i przygotowała jego słyszalną prezentację.

 

W olimpiadzie wzięło udział 245 drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 drużyn zagranicznych z Chin, Meksyku, Ukrainy, Turcji i Grecji. więcej

 

Zwyciężając drużyna uzyskała prawo wyjazdu na Światową Olimpiadę Kreatywności na Uniwersytecie w Knoxville w USA w dniach 21-27.05.2018, gdzie powalczy w gronie 1400 drużyn z całego świata.

 

 

 

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.

Podziel się: