2017-12-18 Warsztaty w Muzeum Emigracji

Nauczycielka historii-pani Grażyna Szotrowska wraz ze swoją klasą IV d z zaprzyjaźnionej szkoły Podstawowej nr 40  wzięła udział w bardzo interesujących warsztatach w MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI.

W pierwszej części spotkania dzieci zwiedziły muzeum w sposób interaktywny podążając tropem wyjazdu emigracyjnego rodziny Wiśniewskich.  Uczniowie podzieleni  na grupy musieli wykonać szereg zadań i podzielić się rozwiązaniami z innymi osobami w klasie. Dzieci, po muzeum, pięknie oprowadzała pani Ludwika Radacka-Małek (absolwentka naszej szkoły).

W części drugiej tego spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach dramowych przygotowanych przez panie: Grażyną Szotrowską i Irenę Motkowską- Matczak.  Dzieci w grupach przygotowały etiudy pantomimiczne i scenki improwizowane na temat podróży przez ocean i dalszych losów poznanej rodziny. Uczniowie pięknie „wczuli się w rolę” odgrywając emocje i przeżycia granych bohaterów.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.