2017-12-30 Wymiana korespondencji ze szkołą z Węgier

W bieżącym roku szkolnym w ramach rozwijania umiejętności językowych z języka niemieckiego, uczniowie klas 3 Gimnazjum biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencyjnej ze szkołą z Węgier. Celem projektu jest  przede wszystkim aktywizacja uczniów do nauki języka niemieckiego oraz  możliwość nawiązania kontaktu z młodzieżą z zagranicznej szkoły, która również uczy się j.niemieckiego. Pierwsze kartki zostały już wysłane. Uczniowie napisali w nich o sobie,  swoich zainteresowaniach i naszym mieście. Odpowiedź z Węgier przyszła błyskawicznie i każdy mógł cieszyć się otrzymaną pocztą. Uczniowie z Węgier byli zachwyceni i nie mogą doczekać się kolejnej poczty.
Wymiana korespondencji w języku niemieckim, jest dla młodzieży bardzo ciekawym doświadczeniem, ale też pewnego rodzaju wyzwaniem językowym. Teraz nie pozostaje nic innego jak ponownie wysłać kartki i czekać na odpowiedź.

Opiekunem projektu jest p. Marta Banaszak

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.