2017-10-11 Lekcja pokazowa „Źródła historyczne”

11-go października 2017 r, w Szkole Podstawowej nr 52 odbyła się lekcja pokazowa z udziałem uczniów klasy IVd ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni. Tematem lekcji przeprowadzonej przez panie: Grażynę Szotrowską i Irenę Matczak były „ŹRÓDŁA HISTORYCZNE”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały eksponaty znajdujące się w sali nr 41, poznały zakres ich działania oraz obsługę, a później „weszły w rolę”- personifikując przedmioty i opowiadając sobie wzajemnie o swoim przeznaczeniu. Była to niezwykła i bardzo pouczająca lekcja, uatrakcyjniona zastosowanymi technikami dramy. Obserwatorami tych zajęć byli nauczyciele historii z innych szkół podstawowych.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.