2017-09-21 Scenka o kulturze regionalnej

Młodzież  z Gimnazjum nr 4 w Gdyni przygotowywała się do wyjazdu na Ukrainę do zaprzyjaźnionej szkoły w mieście Drohobycz. Jednym z celów tego międzynarodowego spotkania  było zaprezentowanie kultury własnego regionu. Nasi gimnazjaliści postanowili odpowiedzieć na pytanie „ Czy współczesna młodzież zna, docenia i szanuje swoją kulturę regionalną?” Pani Irena Matczak i pani Grażyna Szotrowska przeprowadziły z grupą uczniów wyjeżdżających na Ukrainę cykl zajęć na ten temat. W wyniku dyskusji oraz inscenizacji improwizowanych powstał scenariusz krótkiego przedstawienia o stosunku młodzieży do wartości regionalnych. Mini spektakl uczniowie z pomocą pani Edyty Hebel przetłumaczyli  na język angielski i podczas kilku spotkań przygotowali prezentację sceniczną. Została ona pokazana  uczniom szkoły w Drohobycz- gdzie stała się początkiem dyskusji na postawione wyżej pytanie.

Scenka

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.