2017-06-15 Kamishibai na lekcji języka niemieckiego

Kamishibai dosłowna nazwa oznacza papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę ekranu. Właśnie tę metodę wykorzystaliśmy na lekcji j.niemieckiego w celu powtórzenia zdobytej do tej pory wiedzy. Uczniowie tworzyli plansze do tematu rodzina, hobby, przyjaciele, zwierzęta, jedzenie i za pomocą swoich gotowych ilustracji umieszczonych w drewnianej skrzynce opowiadali kolegom i koleżankom o sobie. Jest to na pewno coś nowego, coś innowacyjnego, co rozbudziło ich zapał  do pracy i chęć stworzenia wspaniałej historyjki obrazkowej dotyczącej siebie w języku niemieckim. Za pomocą Kamishibai uczniowie mogli nie tylko rozwinąć swoje sprawności językowe, ale też rozbudzili swoją kreatywność, otworzyli się na rówieśników, oraz zniwelowali tremę przed wystąpieniami publicznym. Na pewno nie był to nasz ostatni raz z papierowym teatrem.

Opiekunem projektu jest p. Marta Banaszak

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.