2017-08-16 Kurs „Drama in education” w Chorwacji

Podczas wakacji panie: Grażyna Szotrowska (nauczyciel historii i wos-u) oraz Irena Motkowska-Matczak (pedagog szkolny) od 6-go do 12-go sierpnia 2017r uczestniczyły w międzynarodowym kursie „Drama in Education” w PULI (Chorwacja). W zajęciach wzięło  udział 14 nauczycieli z  krajów : Hiszpania, Portugalia, Litwa, Estonia, Słowenia, Turcja, Chorwacja i oczywiście Polska. Uczestnicy kursu opowiadali o działaniach, które podejmują wraz z uczniami w szkołach w których pracują. Wspólne zajęcia dotyczące poznania technik dramy w teorii i praktyce były bardzo intensywne i mocno zintegrowały grupę. Popołudniowe spacery po PULI i wyjazdy do okolicznych miejscowości pozwoliły uczestnikom kursu poznać historię, kulturę i tradycje Chorwacji. Szczególnie podobały się plenerowe występy teatru ulicznego który przedstawił widzom legendy regionalne.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.