2017-05-30 Tworzenie masek z bandaży gipsowych

Przez cały maj chętni uczniowie z klas IIa i IIIa mogli po zajęciach lekcyjnych wykonać maskę swojej twarzy z bandaży gipsowych. Zrobienie takiej pamiątki z malutkich białych kawałeczków wymaga świetnej  współpracy, ogromnej cierpliwości i dobrej organizacji miejsca wykonania tego plastycznego zadania. Twarz „modela” musi być oczyszczona i posmarowana wazeliną kosmetyczną. Bandaż gipsowy należy pociąć na małe prostokąty, które następnie maczane w ciepłej wodzie należy delikatnie nakładać rozcierając gips. Trzeba nałożyć 3 lub 4 warstwy aby maska była trwała. Cały proces zajmuje około 45 minut. Dla tych co wytrzymają całą tę procedurę satysfakcja gwarantowana i fajna pamiątka! Pracę uczniów „nadzorowała” pani Irena Motkowska-Matczak.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.