2017-04-10 Wiersze dla dzieci inaczej

Uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią panią Grażyną Szotrowską postanowili przygotować niespodziankę dla dzieci z okolicznych przedszkoli. Na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez panią Irenę Motkowską-Matczak przez trzy miesiące (luty- kwiecień) proponowali własne, oryginalne interpretacje wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, i Aleksandra Fredry. Dużo radości sprawiło uczniom „wchodzenie w rolę” zwierzątek, warzyw i przedmiotów będących bohaterami tej dziecięcej poezji. Uczniowie bawili się wprawkami pantomimicznymi, improwizacjami scenicznymi na temat bohaterów wierszy, wyrazistą modulacją głosu i mimiką twarzy. Z galimatiasu przeróżnych pomysłów powstała prezentacja „Wiersze dla dzieci inaczej” – którą uczniowie zaprezentowali grupom przedszkolnym zaproszonym do zwiedzania naszej szkoły.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.