2017-03-27 Let’s do it!

W dniach 27-30.03.2017 dwie nauczycielki z naszej szkoły – Aniela Korybalska oraz Marta Banaszak – wzięły udział w międzynarodowym projekcie “Let`s do it” i “Exchanges for All”, który należy do programu “South Baltic”. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele z Dani, Szwecji, Litwy, Niemiec i Polski. Został on sfinansowany ze środków unijnych.

Celem szkolenia było pozyskanie informacji na temat aplikowania o fundusze unijne, wdrażanie programów unijnych na terenie szkoły oraz nawiązywanie współpracy ze szkołami z innych krajów. Projekt realizowany był w Danii w miejscowości Nykobin F. Dzięki temu programowi miałyśmy okazję zaprzyjaźnić się z nauczycielami z różnych krajów, pełnych pasji i zaangażowania w swoją pracę. Mogłyśmy wymienić się doświadczeniami, rozwinąć swoje umiejętności językowe oraz poznać nowe metody pracy z uczniem. W szczególności zainteresowały nas metody “Ice-breaking games”. Szczególne podziękowania kierujemy do koleżanek z Gdyni z ZS0 nr 6 oraz koordynatora całego projektu Bo Otterstrøm /International Coordinator Project Manager/.