2017-01-30 Kurs językowy w Londynie

Styczniu 2017 roku nauczycielki pani Aniela Korybalska i pani Ewa Pietrzak uczestniczyły w kursie jezyka angielskiego w londyńskiej szkole  Language Studies Internationale – Central London.  Wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii zaowocował wieloma doświadczeniami edukacyjnymi i obfitował w nowe znajomości.

W szkole przez 6 godzin dziennie nauczycielki miały styczność z językiem angielskim rozmawiając, czytając teksty kultury, codzienną prasę, rozwiązując testy, biorąc udział w grach, pracując w grupach i indywidualnie, wykonując projekty. Zetknęły się z językiem angielskim naukowym, literackim i potocznym. Miały też okazję pogłębić swoją wiedzę na temat systemu edukacji w Anglii, ale nie tylko. Za sprawą uczestników kursu, którzy pochodzili prawie z całego świata (Brazylia, Tajwan, Japonia, Białoruś, Wenezuela, Niemcy, Francja, Arabia Saudyjska) poznały bardzo różne systemy szkół na świecie.

Po zajęciach  był też czas na wizyty w British Museum, Natural History Museum, Science Museum, czy stanięcie na południku „O” w Greenwich.

Działanie realizowane było w ramach projektu „Rozwijam siebie aby rozwijać innych” finansowanego ze środków unijnych z programu PO WER.