Program POWER

Nasze działania w ramach programu PO WER:

6 kwietnia, w ramach Dnia Otwartego odbyła się prezentacja rezultatów programu POWER (realizowanego przez 8 nauczycieli projektu Rozwijam siebie, aby rozwijać innych). W mini konferencji uczestniczyli nauczyciele ze szkół współpracujących, rodzice, przedstawiciele Rady Dzielnicy, przyszli uczniowie i ich rodzice. W postaci posterów zostały zaprezentowane nowe i rozwijane umiejętności beneficjentów.

Wszyscy możemy powiedzieć, że program POWER przyniósł nam wiele satysfakcji.

Powiększ

Certyfikaty uzyskane przez nauczycieli w ramach programu POWER

Powieksz

Powiększ

“ROZWIJAM SIEBIE ABY ROZWIJAĆ INNYCH”

Jest to projekt sfinansowany ze środków unijnych z programu PO WER, skierowany bezpośrednio do nauczycieli, aby zainspirować ich do modyfikowania metod i form pracy z uczniem, jak również zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

Czas trwania projektu: 1.09.2016 – 31.03.2018

Celem projektu jest rozwój:

• jakości nauczania – zmiany redukujące niepowodzenia szkolne, – inspiracje do doceniania wartości uczenia się;
  • kompetencji i umiejętności grona pedagogicznego -zmianę spojrzenia na świat w kontekście globalizacji i rozwoju wielokulturowości społeczeństw, – rozwój otwartości, uniwersalnego podejścia do warunków, możliwości, istniejących ciągle przekształceń, – uświadomienie potrzeby podnoszenia swoich umiejętności językowych ze względu na konieczność używania języka obcego;
  • wprowadzania nowych metod – usprawnienie wykorzystania potencjału każdego ucznia, – wspomaganie młodzieży w odnajdywaniu się w otaczającej rzeczywistości, – wskazywanie dobrych dróg do rozwijania się/ uczenia się przez całe życie;
  • umiejętności komunikacji w obcym języku – poprawę tych umiejętności, – możliwość sprawnego komunikowania się w ramach realizacji projektów z roboczym językiem angielskim i niemieckim, – możliwość korzystania z projektów i programów międzynarodowych, – możliwość korzystania z literatury obcojęzycznej.

Oczekiwane efekty:

• Wymiar personalny, w odniesieniu do nauczycieli:
    • podniesienie samooceny, zmotywowanie do aktywności i poszukiwania ciekawych działań w zakresie zawodowym,
    • podniesienie kompetencji metodycznych i językowych,
    • nawiązanie kontaktów międzynarodowych / stosowanie zdobywania wiedzy w warunkach globalnej Europy.

• Wymiar w odniesieniu do placówki:
    • wysoko wykwalifikowana kadra,
    • możliwość wykorzystania kontaktów międzykulturowych do podnoszenia kultury organizacji,
    • ciekawsza oferta edukacyjna, która wpłynie na konkurencyjność placówki i lepszy jej wizerunek,
    • podniesienie rangi szkoły.

• Wymiar w odniesieniu do ucznia:
    • uatrakcyjnienie procesu uczenia się,
    • możliwość nabywania nowych umiejętności w przyjaznym środowisku,
    • uświadomienie sobie wartości uczenia się,
    • możliwość kontaktów międzynarodowych,
    • rozwijanie kompetencji społecznych.

UCZESTNICY PROJEKTU:

• Banaszak Marta: Deutsch für Lehrer organised by DID-Deutch Institute Berlin, Novalisstraße 12, 10115 Berlin , Germany.
  • Drotlew Anna: FCE Preparation Course, 1to1 organised by Speak Up London English School 139 Oxford Street, W1D 2JA. London, United Kingdom.
  • Hebel Edyta: training course entitled Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom OXFORD, organised by ” The Lake School of English, Oxford, England.
  • Korybalska Aniela: training course entitled “English Course Intensive” organised by LSI Central London 19 21 Ridgmount Street, England.
  • Pietrzak Ewa: training course entitled ” English Course Intensive” organised by LSI Central London 19 21 Ridgmount Street, England.
  • Szczepińska Aleksandra: training course entitled “Drama in Educatoin” organised by Hrvatska Udruga propovjedaca “Pricalica”, Croatia.
  • Szotrowska Grażyna: DRAMA IN EDUCATION organised by PRICALICA Starcevic Sqare5 33000 in Virovitica, Croatia.
  • Motkowska – Matczak Irena: DRAMA IN EDUCATION organised by PRICALICA Starcevic Sqare5 33000 in Virovitica, Croatia.

Osoby odpowiedzialne za projekt:

• dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 (d. Gimnazjum nr 4 w Gdyni): Ewa Pietrzak,
  • koordynator projektu: Aniela Korybalska.