Destination Imagination

 

 

ŚWIATOWA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESINATION IMAGINATION” 2018
W TENNESSEE USA

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd uczennic z klasy IIA na Światową Olimpiadę Kreatywności „Destination Imagination” do USA. Drużyna “Brilliant Seven” w składzie: Wiktoria Dąbrowska, Martyna Jaksina, Wiktoria Michalik, Alicja Rogacka, Anna Skwierawska, Alicja Snarska, trener: Anna Drotlew zajęła IV miejsce na 68 drużyn, pokonując m.in. takich faworytów jak zespoły z Chin, Australii czy Turcji. Olimpiada odbyła się na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville. Uczestniczyło w nim ponad 20 tysięcy młodzieży z całego świata podzielonych na 6 wyzwań i 4 poziomy wiekowe.

Dziewczęta wystartowały w bardzo trudnym Wyzwaniu Konstrukcyjnym, w którym oceniane były umiejętności z zakresu matematyki, fizyki, inżynierii, technologii oraz sztuki. Dziewczęta stawiły również czoła zadaniu, którego treść poznały dopiero na miejscu. Uczennice musiały wykazać się współpracą, kreatywnością ale przede wszystkim działaniem pod presją czasu. Podczas tygodniowego pobytu na Kampusie Uniwersytetu w Knoxville drużyna miała okazję uczestniczyć w imprezach o charakterze naukowym i kulturalnym. Bardzo ważnym aspektem udziału w Olimpiadzie była integracja z rówieśnikami z ponad 20 krajów, nawiązanie nowych znajomości oraz rozwój umiejętności komunikacji w języku angielskim.  

 

Po zmaganiach konkursowych uczennice wyruszyły w podróż do stolicy kraju – Waszyngtonu, a także zwiedziły najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych – Nowy Jork.

 

Serdeczne podziękowania należą się darczyńcom, dzięki którym możliwe było sfinansowanie wyjazdu drużyny. Należą do nich: Prezydent Miasta Gdyni, Starosta Powiatu Wejherowskiego, Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o., Damen Shipyards Gdynia S.A., Bank PEKAO S.A., Fundacja Lotos, Klub Rotary Gdynia Orłowo, TUiR „Warta” S.A., Marc Kolor Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, AIC S.A., UT Marine, Związek Miast i Gmin Morskich, Action S.A., Supermarket Kaufland i Makro oraz Delikatesy ABC.

 

Udział w Olimpiadzie Kreatywności “Destination Imagination” był elementem realizowanej przez panią Annę Drotlew w roku szkolnym 2017/2018 Innowacji Pedagogicznej pod tytułem “Be Creative”.

 

 


 

 

XIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESINATION IMAGINATION” 2018

 

Drużyna z naszej szkoły pod nazwą „Brilliant Seven” zajęła I miejsce w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI. 

 

Powiększ

Drużyna z klasy 2a w składzie:

Wiktoria Dąbrowska
Martyna Jaksina
Wiktoria Michalik
Alicja Rogacka
Anna Skwierawska
Alicja Snarska
Oliwia Stasiak

Trener: Anna Drotlew

 

 

Młodzież wystartowała w wyzwaniu konstrukcyjnym „Strefa Wydarzeń” i miała za zadanie stworzyć rozwiązanie przy użyciu wiedzy z zakresu badania siły uderzenia, architektury, projektowania technicznego, inżynierii oraz umiejętnego opowiadania historii.

Drużyna zaprojektowała i zbudowała konstrukcję, która ważyła jedynie 27 g i wytrzymała uderzenie zrzucanych na nią obciążeń (358kg), Ponadto opowiedziała historię o nagłym zdarzeniu z teatralnym efektem i przygotowała jego słyszalną prezentację.

 

 

W olimpiadzie wzięło udział 245 drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 drużyn zagranicznych z Chin, Meksyku, Ukrainy, Turcji i Grecji. więcej

 

 

Zwyciężając drużyna uzyskała prawo wyjazdu na Światową Olimpiadę Kreatywności na Uniwersytecie w Knoxville w USA w dniach 21-27.05.2018, gdzie powalczy w gronie 1400 drużyn z całego świata.

 

 


 

 

 XII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESINATION IMAGINATION” 2017

 

II miejsce zajęła drużyna z klasy 3b, 3e i 2b na rozgrywanej w dniach 16-19.03.2017 we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności “Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni”. Tym samym wywalczyła prawo do udziału w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbędzie się w grudniu w Pekinie. Uczniowie zmierzyli się w wyzwaniu drużynowym pod nazwą „In it together” oraz w wyzwaniu „na już”, w którym musieli wykazać się szybkim, nieszablonowym myśleniem oraz doskonałą współpracą zespołową. Gratulujemy!!!

 

Uczniowie z Gimnazjum nr 4 znów pojadą do Chin.

 

 

 

 


 

 

 

 AZJATYCKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESTINATION IMAGINATION” 2016
W PEKINIE 

Gratulujemy !!!

 

Galeria

Drużyna w składzie:

Julia Gajek 2b,
Aleksandra Homza 3e,
Marta Wicher 3e,
Paulina Woźniak 2b,
Agnieszka Ziemann 2b,
trener: Anna Drotlew

wywalczyła  III miejsce na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności “Destination Imagination” w Pekinie.

 

Olimpiada odbywała się w bajecznym Centrum Młodzieżowym Grand Epoch City, stworzonym na wzór Zakazanego Miasta. Wszechobecna architektura chińska, kolorowe świątynie, altany, mostki, rzeźby oraz mnóstwo zieleni i kwiatów, a wszystko to otoczone tradycyjnymi murami z przepięknie zdobionym bramami. Taka sceneria towarzyszyła im przez całą olimpiadę. W trakcie pobytu w Pekinie uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje rówieśników z innych krajów. Miło zaskoczyła nas otwartość tamtejszej ludności, przyjazne usposobienie i chęć integracji z młodzieżą z Europy. Niekończąca się ilość próśb o wspólne zdjęcie, wymiana uśmiechów i uścisków podkreślała fantastyczną atmosferę. Organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji. Bardzo bogaty program zwiedzania wypełniał każdą wolną chwilę. Zmagania konkursowe  rozpoczęły się ceremonią otwarcia, podczas której każda w kilkuset drużyn wyróżniała się nietypowym nakryciem głowy lub przebraniem. Powitanie zespołów było niezwykle gorące i długo oklaskiwane. Następnie przystąpili do ekstremalnego wyzwania drużynowego, polegającego na przygotowaniu oryginalnego przedstawienia w języku angielskim pt. “Haze Crisis”, na realizację którego mieli jedynie 24 godziny. Do dyspozycji otrzymali wyłącznie materiały, które zakupili za przekazane od organizatorów żetony. Jednak, aby otrzymać bonus musieli wykazać się przedsiębiorczością i wydać ich jak najmniej. Dodatkowe punkty można było również zdobyć przeprowadzając ankietę wśród minimum 10 drużyn gromadząc informację, jak władze danego kraju walczą z problemem zanieczyszczenia powietrza. To była świetna okazja do integracji z rówieśnikami, rozmowy w języku angielskim, a czasami również chińskim. Ceremonia ogłoszenia wyników była bardzo emocjonująca. Ich radość była ogromna, gdy dowiedzieli się, że zdobyli III miejsce. (Galeria)

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym wyjazd do Chin był możliwy, m.in: Prezydentowi Miasta Gdyni, firmie MTMG,  Morskiej Agencji Gdynia, Fundacji Energa, Akademii Morskiej w Gdyni, Bankowi Pekao S.A., Klubowi Rotary Gdynia Orłowo, TUiR Warta S.A oraz osobom prywatnym.

 

 


 

 

XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI
“DESTINATION IMAGINATION”

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów z klasy 2b i 3e w międzynarodowym programie edukacyjnym Destination Imagination.
Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z drużynami z całego kraju. W kreatywny sposób wykonali konstrukcję, ważącą 30 gramów, która utrzymała obciążenie 353kg!!! Ponadto w ciekawy sposób opowiedzieli historię muzycznego bohatera i samodzielnie stworzyli scenografię, która zachwyciła ekspertów. Jeden z kostiumów został zaprezentowany także na wystawie innowacyjności.

Powiększ

 

Ich wysiłki, kreatywność, spontaniczność i zaangażowanie doprowadziły drużynę do tytułu MISTRZA POLSKI. Jest to pierwsza i jedyna drużyna w historii programu z województwa pomorskiego, która osiągnęła tak wielki sukces. Uczniowie uzyskali w ten sposób prawo do zaszczytnego reprezentowania kraju podczas Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination w Chinach w grudniu 2016r.

 

Ponieważ koszt wyjazdu jest ogromny, młodzież sama stara się o pozyskanie pieniędzy przez pakowanie zakupów w sklepach, organizowanie koncertów, loterii fantowej, sprzedaż wyrobów własnych. Lecz, aby udział w Azjatyckiej Olimpiadzie stał się możliwy zwracamy się do ludzi otwartego serca, o wsparcie finansowe.
Jako pierwsza zaoferowała nam pomoc Akademia Morska w Gdyni, której z całego serca dziękujemy.

 

 

 

 

Podziel się: