DI 2018

ŚWIATOWA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESINATION IMAGINATION” 2018
W TENNESSEE USA

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd uczennic z klasy IIA na Światową Olimpiadę Kreatywności „Destination Imagination” do USA. Drużyna “Brilliant Seven” w składzie: Wiktoria Dąbrowska, Martyna Jaksina, Wiktoria Michalik, Alicja Rogacka, Anna Skwierawska, Alicja Snarska, trener: Anna Drotlew zajęła IV miejsce na 68 drużyn, pokonując m.in. takich faworytów jak zespoły z Chin, Australii czy Turcji. Olimpiada odbyła się na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville. Uczestniczyło w nim ponad 20 tysięcy młodzieży z całego świata podzielonych na 6 wyzwań i 4 poziomy wiekowe.

Dziewczęta wystartowały w bardzo trudnym Wyzwaniu Konstrukcyjnym, w którym oceniane były umiejętności z zakresu matematyki, fizyki, inżynierii, technologii oraz sztuki. Dziewczęta stawiły również czoła zadaniu, którego treść poznały dopiero na miejscu. Uczennice musiały wykazać się współpracą, kreatywnością ale przede wszystkim działaniem pod presją czasu. Podczas tygodniowego pobytu na Kampusie Uniwersytetu w Knoxville drużyna miała okazję uczestniczyć w imprezach o charakterze naukowym i  kulturalnym. Bardzo ważnym aspektem udziału w Olimpiadzie była integracja z rówieśnikami z ponad 20 krajów, nawiązanie nowych znajomości oraz rozwój umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Po zmaganiach konkursowych uczennice wyruszyły w podróż do stolicy kraju – Waszyngtonu, a także zwiedziły najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych – Nowy Jork.

Serdeczne podziękowania należą się darczyńcom, dzięki którym możliwe było sfinansowanie wyjazdu drużyny. Należą do nich: Prezydent Miasta Gdyni, Starosta Powiatu Wejherowskiego, Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o., Damen Shipyards Gdynia S.A., Bank PEKAO S.A., Fundacja Lotos, Klub Rotary Gdynia Orłowo, TUiR „Warta” S.A., Marc Kolor Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, AIC S.A., UT Marine, Związek Miast i Gmin Morskich, Action S.A., Supermarket Kaufland i Makro oraz Delikatesy ABC.

Udział w Olimpiadzie Kreatywności “Destination Imagination” był elementem realizowanej przez panią Annę Drotlew w roku szkolnym 2017/2018 Innowacji Pedagogicznej pod tytułem “Be Creative”.

XIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI “DESINATION IMAGINATION” 2018

Drużyna z naszej szkoły pod nazwą „Brilliant Seven” zajęła I miejsce w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI.

Powiększ

Drużyna z klasy 2a w składzie:

Wiktoria Dąbrowska
Martyna Jaksina
Wiktoria Michalik
Alicja Rogacka
Anna Skwierawska
Alicja Snarska
Oliwia Stasiak

Trener: Anna Drotlew

Młodzież wystartowała w wyzwaniu konstrukcyjnym „Strefa Wydarzeń” i miała za zadanie stworzyć rozwiązanie przy użyciu wiedzy z zakresu badania siły uderzenia, architektury, projektowania technicznego, inżynierii oraz umiejętnego opowiadania historii.

Drużyna zaprojektowała i zbudowała konstrukcję, która ważyła jedynie 27 g i wytrzymała uderzenie zrzucanych na nią obciążeń (358kg), Ponadto opowiedziała historię o nagłym zdarzeniu z teatralnym efektem i przygotowała jego słyszalną prezentację.

W olimpiadzie wzięło udział 245 drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 drużyn zagranicznych z Chin, Meksyku, Ukrainy, Turcji i Grecji. więcej

Zwyciężając drużyna uzyskała prawo wyjazdu na Światową Olimpiadę Kreatywności na Uniwersytecie w Knoxville w USA w dniach 21-27.05.2018, gdzie powalczy w gronie 1400 drużyn z całego świata.