Pracujemy na rzecz innych

Uwrażliwiając dzieci na człowieka stojącego obok – podejmujemy jako szkoła działania na polu niesienia pomocy potrzebującym oraz pracy na rzecz innych.

Od wielu lat nasi uczniowie są wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Regularnie nasza młodzież bierze udział w wolontariacie na rzecz Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. W kwestach na rzecz gdyńskich cmentarzy oraz akcji Pola Nadziei na Pomorzu.

Od dwóch lat jesteśmy szkołą należącą do Klubu Szkół Unicef. W ramach współpracy realizowaliśmy w zeszłym roku projekt „ZaWody dla Afryki” pokazując problem wody na świecie.

W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w projekcie ‘Wszystkie Kolory Świata”. Uczniowie naszej szkoły aktywnie zaangażowali się w tworzenie szmacianych laleczek UNICEF, ze sprzedaży których zastaną potem zakupione szczepionki dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach akcji charytatywnej w zeszłym roku  zakupiliśmy dla UNICEF leki przeciwmalaryczne, koce i mydła.

W bieżącym roku realizujemy Projekt  – Misja Madagaskar. Rozpoczynamy współpracę z misją w Mapikony na Madagaskarze.

Zorganizowaliśmy spotkaniem z panem Danielem Kasprowiczem, który był natchnieniem do podjęcia działań na rzecz potrzebujących dzieci na Madagaskarze. Podejmujemy działania w kierunku wysłania paczki z najpotrzebniejszymi darami serca.

Dorota Giedzik