Odysejowe puchary trafiły w dobre ręce

Już zupełnie opustoszała gablota w której przechowywana była część „odysejowych trofeów”. 

 

Na niezwykłym poniedziałkowym spotkaniu „przekazania pucharów i pamiątek” zjawili się członkowie drużyn, które startowały pod egidą Gimnazjum nr 4 w Gdyni na przestrzeni różnych lat. Miłym zaskoczeniem było pojawienie się Marty Gołębiewskiej (obecnie Martuli) z pierwszej drużyny (wicemistrzowie Polski z 2004 roku). Przyszła do nas z synkiem – zresztą uroczych dzieci naszych odyseuszy przybyło więcej. Z radością powitaliśmy też wspaniałe „odysejowe mamy”, które zawsze wspierały duchowo startujące drużyny. Niektórzy występowali teraz w podwójnej roli członków i późniejszych trenerów drużyn. Wielu z naszych absolwentów brało udział w tegorocznej edycji ODYSEI UMYSŁU w charakterze uczestników, trenerów, sędziów i wolontariuszy pomagających w organizacji imprezy. Trzy nasze absolwentki (Klaudia Hinz, Weronika Sydow i Paulina Kowalczyk) przywiozły trzy tygodnie temu z finałów światowych tytuł Mistrzów Świata w problemie 3. Startowały pod egidą ACK UG – Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Przybycie tylu wspaniałych osób chętnych do zaopiekowania się pucharami (niektórzy chcieli tylko się spotkać i powspominać) sprawiło nam ogromną radość. Losowanie przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze.Wzruszenie wywołał Alan, który wylosowany puchar przekazał koleżance z drużyny – Marcie ze słowami „Uważam, że to Tobie się on należy”.

 

Na koniec Pani Ania Drotlew rozlosowała wspaniałe pamiątki wśród członków drużyn konkursu Destination Imagination – bo w tym programie nasze gimnazjum również odnosiło ogromne sukcesy.                                                                                                                   

 

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM ZA TO MIŁE SPOTKANIE!

 

Trenerki: Anna Drotlew, Irena Motkowska-Matczak, Halina Połtarzewska

 

 

Podziel się: