Konkurs Interpretacji Poezji Patriotycznej

Dnia 08 listopada br. w naszej szkole odbył się interesujący konkurs, a mianowicie Konkurs Interpretacji Poezji Patriotycznej dla klas gimnazjalnych. Po raz pierwszy dopuszczono możliwość przedstawienia interpretacji wiersza poprzez jego odczytanie bez konieczności pamięciowego opanowania tekstu. Dzięki temu właśnie w konkursie wzięło w nim udział 15-oro uczniów, co w dobie małego zainteresowania poezją należy uznać za sukces. Wysłuchaliśmy wielu utworów o Ojczyźnie, których dotąd nie znaliśmy, a jedna z naszych koleżanek przedstawiła swój własny wiersz. Domowa, bezpieczna atmosfera, nastrojowy klimat dzięki białym i czerwonym świecom, życzliwość odbiorców, a przede wszystkim zaangażowanie recytatorów sprawiły, że wspólnie spędzony czas minął miło i sympatycznie.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktoria Dąbrowska z kl. III A i Radek Kamiński z kl. III D

II miejsce – Marietta Studzińska z kl. III A

III miejsce – Nikola Pacan i Alicja Rogacka z kl. III A

Wyróżnienia: Dawid Depka z kl. III B i Samanta Bełwon z kl. III E za bardzo udany wiersz własny

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Koordynator: Halina Połtarzewska