Klasa 3a na wycieczce w Warszawie

W dniach 28-30 maja uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Te ostatnie wspólne chwile z przyjaciółmi z klasy postanowili spędzić wśród atrakcji stolicy.

Odwiedzili Łazienki Królewskie, Belweder i “Niewidzialną wystawę”. Podziwiali uroki Starówki i Zamku Królewskiego, wraz z przepięknymi ogrodami. Zobaczyli Pałac Prezydencki i Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza podczas uroczystej zmiany warty. Wjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki by podziwiać panoramę Warszawy.

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odwiedzili kwaterę z grobami harcerzy z Batalionu “Zośka” oraz Aleję Zasłużonych. Wzięli udział w seansie “Początek ery kosmicznej” w planetarium w Centrum Nauki Kopernik, z którego rozpościerał się cudowny widok na Most Świętokrzyski i Stadion Narodowy.

Na zakończenie wycieczki zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. To był bardzo udany czas, uczniowie mocno zżyli się ze sobą i teraz jeszcze ciężej będzie im opuścić mury naszej szkoły.