Działania innowacyjne

Od nauczania do uczenia się, czyli nauka nie musi być nudna.

Wiedza przekazywana w atrakcyjny sposób jest kluczem do sukcesu. W swojej codziennej pracy staramy się więc, aby nasi uczniowie ten sukces osiągnęli. Chcemy im pokazać, że zdobywanie wiedzy nie jest trudne, ale może być pełne pasji i zaangażowania.

Zależy nam, aby nasi uczniowie sami poszukiwali, badali, tworzyli i przekazywali niestandardowe rozwiązania problemów naukowych. Poszukujemy zatem nowych metod, tworzymy programy i projekty, zachęcamy do większej aktywności.

Dzięki działaniom innowacyjnym pokazujemy naszym uczniom, że nauka może być ciekawym doświadczeniem i wielką przygodą.

INTERDYSCYPLINARNY PROJEKT EDUKACYJNY

BADAMY, DOŚWIADCZAMY, EKSPERYMENTUJEMY,

CZYLI NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA

Badamy, doświadczamy, eksperymentujemy to interdyscyplinarny projekt edukacyjny skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdyni – niektóre jego elementy również do wszystkich mieszkańców dzielnicy Grabówek.

Projekt powstał, aby uczniowie mogli poznawać świat poprzez zadawanie pytań, stawianie i testowanie hipotez, wyciąganie wniosków, prezentowanie swoich osiągnięć. Przez wspólne eksperymentowanie proces uczenia się będzie nie tylko ciekawym procesem zdobywania wiedzy, ale także  rozwijania, niezbędnych w XXI wieku, kompetencji kluczowych. Parlament Europejski w 2006 roku zdefiniował je jako połączenie wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji.

Opracowanie: Alina Zielińska

“BE CREATIVE”

“Be Creative” to cykl zajęć, podczas których uczniowie rozwijają umiejętność twórczego rozwiązywania problemów matematycznych, poprzez zastosowanie metody treningu myślenia spontanicznego. Szczególny nacisk kładziony jest na pomysłowości kreatywności oraz zastosowanie nieschematycznych rozwiązań. Podczas zajęć stosowane są różnorodne metody aktywizujące. Uczniowie pracują zespołowo wykorzystując nawzajem swój potencjał.

Cele zajęć:

• rozwój mocnych stron ucznia
  • rozwój wyobraźni przestrzennej
  • umiejętność pracy zespołowej
  • umiejętność łatwiejszego zapamiętywania
  • rozwój postawy przedsiębiorczej
  • komunikacja w j. angielskim

Opracowanie: Anna Drotlew

Sketchnoting (notowanie z dużą ilością elementów wizualnych) na lekcjach języka polskiego – Alina Zielińska

Lektura na lekcji informatyki – ilustracje – Radosław Masłowski

Lapbooki przy omawianiu lektury „Romeo i Julia” – Alina Zielińska

Powiększ