Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
I PO RAZ PIERWSZY W HISTORII NASZEJ SZKOŁY DEBATA PRZEDWYBORCZA

Pod koniec mijającego roku szkolnego uczniowie, bardzo odważnie, zmierzyli się z tematem samorządności w szkole. Podczas kolejnych, dwóch zebrań SU, w których wzięli udział gospodarze i zastępcy gospodarzy, omówiono potrzebę przeprowadzenia wyborów do zarządu SU i przebieg kampanii wyborczej. Po przeanalizowaniu zagadnienia, wyłonili się w klasach II przedstawiciele, którzy zgłosili akces do udziału w wyborach. Kandydujący uczniowie przygotowali plakaty, gdzie pokrótce, przedstawili się, zaprezentowali swój program i pomysły do pracy SU w przyszłym roku szkolnym.

W piątek, 15czerwca, w małej sali gimnastycznej, odbyła się DEBATA, podczas której społeczność klas II, miała okazję spotkać się z osobami kandydującymi, wysłuchać, jakie mają pomysły i plany do pracy SU na przyszły rok szkolny oraz zadawać im pytania.

Po tym ciekawym spotkaniu odbyły się wybory. Oto wyniki:

Przewodniczący SU – Zuzanna Mikołajczak kl. IIC
Z-ca Przewodniczącego SU – Wiktoria Dąbrowska kl. IIA
Sekretarz i skarbnik SU – Szymon Jaszczuk kl. IIB

Pozostałym uczestnikom:

Klaudii Krauze kl. IIE,

Maksymowi Pidobid kl. IIB,

Alicji Rogackiej kl. IIA

i Marietcie Studzińskiej kl. IIA

bardzo dziękujemy i już dziś serdecznie zapraszamy do współpracy w poszczególnych sekcjach Samorządu Uczniowskiego.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, na polu samorządności, w roku szkolnym 2018/19.

Opiekun SU Katarzyna Kil

Powiększ