2017-10-20 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od 18 lat w październiku na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku świętujemy cały październik 😉

Celem akcji jest nie tylko promocja Biblioteki Szkolnej i jej działań, ale także propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie aktualnej oferty biblioteki. To okazja na integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w procesie nauczania i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim Święta jest hasło: “K s i ą ż k a   n a s   ł ą c z y”.

Do obchodów przyłączyła się również Nasza Szkoła podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo

Został ogłoszony konkurs na hasło reklamujące bibliotekę lub zachęcające do czytania.
Podpisane karteczki z hasłami (imię, nazwisko, klasa) prosimy wrzucać do pudełka znajdującego się w bibliotece. Czekamy na Wasze propozycje do wtorku 31.10.2017.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie!