2018-04-04 Wiosenny Konkurs Czytelniczy

W miesiącu marcu nasza biblioteka szkolna zorganizowała kolejny konkurs czytelniczy
o zagadkowym tytule “Drogi, tajemniczy opiekunie”. Tym razem przeznaczony był on dla uczniów klas trzecich gimnazjum. W zaproponowanym przez Bibliotekarki tekście w formie listu podpisanego przez Emilkę ze Srebrnego Nowiu, należało odnaleźć jak największą liczbę tytułów książek. W tekście tym były ukryte tytuły książek znane nie tylko jako lektury szkolne, ale także te rzadziej czytane. Aby odnaleźć wszystkie 51 tytułów ukrytych w liście Emilki trzeba było wykazać się doskonałą znajomością literatury. Co prawda nikomu nie udało się podkreślić wszystkich pozycji, ale Roksana Wołosz oraz Martyna Ciegiert – uczennice klasy IIIA odnalazły odpowiednio 44 i 41 tytułów książek.

Pozostali wyróżnieni w konkursie czytelniczym uczniowie to kolejno:

Szrama Agata klasa IIIA – 37 książek

Pionke Natalia klasa IIIA -37 książek

Wojciechowska Maja klasa IIIA – 36 książek

Chrząszcz Barbara klasa IIIA – 35 książek

Rogowski Kamil klasa IIIA – 35 książek

Gajek Julia klasa IIIB – 34 książki

Książek Klaudia klasa IIIB – 34 książki

Na apelu szkolnym 4 kwietnia zostały wręczone ww. najlepszym uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

G R A T U L U J E M Y!