2018-02-17 Akcja Bookcrossingowa

 

„DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKĄ JEST LEPSZE OD JEJ POSIADANIA”

 

Przypominamy, że w naszej szkole już rozpoczęła się akcja bookcrossingowa!

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to „uwalnianie” książki. Bookcrossing pozwala dzielić się książkami oraz daje szansę na przeczytanie wymarzonej książki osobom, których nie stać na jej zakup. Może zainspirować ciekawe rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów. Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają…

„Książkowe poruszenie” szczególnie zainteresowało najmłodszych uczniów Naszej Szkoły. Postanowili więc oni zachęcić swoich starszych kolegów do wzięcia udziału w tej akcji. Razem z Panią Magdaleną Samp-Léon, która jest koordynatorką akcji, wykonali trójwymiarowy plakat… Można go obejrzeć na holu naprzeciwko wejścia głównego.

 

KIEDY? Od 12 lutego do 22 czerwca 2018.

 

GDZIE? Dwie kolorowe skrzynki z ciekawymi książkami uczniowie gimnazjum oraz wszyscy pracownicy szkoły znajdą na holu szkoły na II piętrze.                                               Dodatkowa skrzynka dla uczniów szkoły podstawowej stoi na holu na I piętrze.

 

UWAGA!!!

Miejscem zbiórki wszystkich książek jest BIBLIOTEKA SZKOLNA (w godzinach pracy).

 

Podziel się: