DI 2016

Paulina Woźniak 2b,
Agnieszka Ziemann 2b,
trener: Anna Drotlew

wywalczyła  III miejsce na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności “Destination Imagination” w Pekinie.

Olimpiada odbywała się w bajecznym Centrum Młodzieżowym Grand Epoch City, stworzonym na wzór Zakazanego Miasta. Wszechobecna architektura chińska, kolorowe świątynie, altany, mostki, rzeźby oraz mnóstwo zieleni i kwiatów, a wszystko to otoczone tradycyjnymi murami z przepięknie zdobionym bramami. Taka sceneria towarzyszyła im przez całą olimpiadę. W trakcie pobytu w Pekinie uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje rówieśników z innych krajów. Miło zaskoczyła nas otwartość tamtejszej ludności, przyjazne usposobienie i chęć integracji z młodzieżą z Europy. Niekończąca się ilość próśb o wspólne zdjęcie, wymiana uśmiechów i uścisków podkreślała fantastyczną atmosferę. Organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji. Bardzo bogaty program zwiedzania wypełniał każdą wolną chwilę. Zmagania konkursowe  rozpoczęły się ceremonią otwarcia, podczas której każda w kilkuset drużyn wyróżniała się nietypowym nakryciem głowy lub przebraniem. Powitanie zespołów było niezwykle gorące i długo oklaskiwane. Następnie przystąpili do ekstremalnego wyzwania drużynowego, polegającego na przygotowaniu oryginalnego przedstawienia w języku angielskim pt. “Haze Crisis”, na realizację którego mieli jedynie 24 godziny. Do dyspozycji otrzymali wyłącznie materiały, które zakupili za przekazane od organizatorów żetony. Jednak, aby otrzymać bonus musieli wykazać się przedsiębiorczością i wydać ich jak najmniej. Dodatkowe punkty można było również zdobyć przeprowadzając ankietę wśród minimum 10 drużyn gromadząc informację, jak władze danego kraju walczą z problemem zanieczyszczenia powietrza. To była świetna okazja do integracji z rówieśnikami, rozmowy w języku angielskim, a czasami również chińskim. Ceremonia ogłoszenia wyników była bardzo emocjonująca. Ich radość była ogromna, gdy dowiedzieli się, że zdobyli III miejsce. (Galeria)

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym wyjazd do Chin był możliwy, m.in: Prezydentowi Miasta Gdyni, firmie MTMG,  Morskiej Agencji Gdynia, Fundacji Energa, Akademii Morskiej w Gdyni, Bankowi Pekao S.A., Klubowi Rotary Gdynia Orłowo, TUiR Warta S.A oraz osobom prywatnym.

XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI
“DESTINATION IMAGINATION”

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów z klasy 2b i 3e w międzynarodowym programie edukacyjnym Destination Imagination.
Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z drużynami z całego kraju. W kreatywny sposób wykonali konstrukcję, ważącą 30 gramów, która utrzymała obciążenie 353kg!!! Ponadto w ciekawy sposób opowiedzieli historię muzycznego bohatera i samodzielnie stworzyli scenografię, która zachwyciła ekspertów. Jeden z kostiumów został zaprezentowany także na wystawie innowacyjności.

Powiększ

Ich wysiłki, kreatywność, spontaniczność i zaangażowanie doprowadziły drużynę do tytułu MISTRZA POLSKI. Jest to pierwsza i jedyna drużyna w historii programu z województwa pomorskiego, która osiągnęła tak wielki sukces. Uczniowie uzyskali w ten sposób prawo do zaszczytnego reprezentowania kraju podczas Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination w Chinach w grudniu 2016r.

Ponieważ koszt wyjazdu jest ogromny, młodzież sama stara się o pozyskanie pieniędzy przez pakowanie zakupów w sklepach, organizowanie koncertów, loterii fantowej, sprzedaż wyrobów własnych. Lecz, aby udział w Azjatyckiej Olimpiadzie stał się możliwy zwracamy się do ludzi otwartego serca, o wsparcie finansowe.
Jako pierwsza zaoferowała nam pomoc Akademia Morska w Gdyni, której z całego serca dziękujemy.