2017-05-13 Festyn rodzinny w Gim 4 i SP 52

Powiększ

13.05.2017 – Dzień Festynu Rodzinnego dla mieszkańców Grabówka (i nie tylko), to dzień pięknej pogody, dobrego humoru, gier i zabaw dla dzieci młodzieży. Festyn rozpoczęły występy grup cheerleaderek i tancerek tańca nowoczesnego z Młodzieżowego Domu Kultury. Następnie wiceprezydent Gdyni pan Marek Stępa wraz z przewodniczącym Komisji Sportu panem Jarosławem Kłodzińskim, przewodniczącym Rady Dzielnicy Grabówek panem Zenonem Roda i wieloletnią dyrektor Gimnazjum nr 4 panią Łucją Chaberek dokonali uroczystego otwarcia obiektów Centrum Sportu Grabówka.

Otwarcie obiektów Centrum Sportu Grabówka

Na boiskach odbywały się rozgrywki sportowe, wokół szkoły uczestnicy festynu brali udział w różnych aktywnościach: potyczki z komputerem, łamigłówki słowne, angielski na wesoło, kącik czytelniczy, loteria fantowa, zadziwiająca nauka, smakołyki kaszubskie, memory geograficzne. Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. Towarzyszyli nam również przedstawiciele Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej, którzy chętnie rozmawiali z mieszkańcami i udostępniali pojazdy, co było bardzo atrakcyjne dla dzieci. Podczas festynu uczestnicy mogli również spotkać psy ratownicze i porozmawiać z ich opiekunami.

Galeria

Absolwentki Gim4 zaprezentowały się w tańcach nowoczesnych i zaprosiły do wspólnej zabawy tanecznej wszystkich obecnych. Uczniowie Gim4 wystąpili w swoich programach „odysejowych”.

Wśród gwaru, śmiechu i zabawy były też poczęstunki: swojski chleb, smalec, drożdżówka i inne ciasta. Przebojem była grochówka przygotowana przez szkolną kuchnię.

Za pomoc, wsparcie, uśmiech dobre słowa dziękujemy Rodzicom, Absolwentom, Uczniom. Wszystkim gościom dziękujemy za obecność i mamy nadzieję na kolejne spotkania.

CENTRUM SPORTU GRABÓWKA

Boisko wielofunkcyjne zbudowane z funduszy Budżetu Obywatelskiego oraz siłownia na wolnym powietrzu zbudowana z funduszy Rady Dzielnicy Grabówek są pierwszymi obiektami Centrum Sporu Grabówka. Z tych obiektów korzystają zarówno mieszkańcy Grabówka, uczniowie Gim4 i będą korzystać uczniowie nowopowstającej Szkoły Podstawowej nr 52.

Inicjatorami tworzenia w tym miejscu takiego obiektu są nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr4. Szczególny wkład w przygotowanie projektu obywatelskiego włożyli: Pani Łucja Chaberek, mieszkanka Grabówka i wieloletnia dyrektor Gim4 oraz Pan Dariusz Nowaczek, nauczyciel wychowania fizycznego i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Omega”.

Mamy nadzieję, że wspólnie z mieszkańcami doprowadzimy do rozbudowania Centrum Sportu Grabówka.

Serdeczne podziękowanie składamy firmom i instytucjom, które wsparły naszą inicjatywę.

W szczególności dziękujemy:

Gdyńskiemu Centrum Sportu, TUiR Wata S.A., Bankowi PeKaO S.A., Sekcji Psów Ratowniczych WOPR z Gdańska, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej oraz Radzie Dzielnicy Grabówek.