2017-09-15 Dzień Kropki w klasie I

Do szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki przyłączyli się również uczniowie klasy Ia. Patrząc na ich  prace plastyczne, cudowne opowiadanie i radość tworzenia, jesteśmy pewni, że wyrosną z nich bardzo kreatywni  młodzi ludzie.

Za duże zaangażowanie oraz ciekawe pomysły klasa otrzymała swój pierwszy dyplom. Z uczniami pracowały panie Wioletta Głowacka oraz Kinga Kocur.

Opowiadanie o kropce.

Kropka Kropeczkunia była okrągła i miała kolorowe kropeczki na swoim ubranku. Mieszkała na ulicy Kropeczkowej w mieście Kropkowo i była tam bardzo szczęśliwa. Pewnego dnia postanowiła udać się na wycieczkę do Kropeczkowa. Tam spotkała kropkowego niedźwiedzia i kropkowego pajączka. Bardzo się przestraszyła, więc się poturlała i pogubiła kropki. Kropeczkunia bardzo się zmartwiła, bo stała się smutna i szara. Usiadła na plaży i tam nagle zauważyła malarza. Poprosiła go, żeby swoim pędzlem w kropki domalował  kolorowe kropeczki na jej sukience. I tak kropka Kropeczkunia znów była cała kropkowa, kolorowa i zadowolona. Teraz mogła szczęśliwa wrócić do swojego domku.