2018-03-12 “Gdynia na fali”

12 marca dzieci z klasy I a uczestniczyły w zajęciach w ramach programu “Gdynia na fali”. W pierwszej części zajęć dzieci poznały jednostkę morską „KWAZAR” zacumowaną przy nabrzeżu Mariny w Gdyni.

Dzieci dowiedziały się do czego służą pasy ratunkowe i jak się je zakłada. Dowiedziały się też do czego służy koło ratunkowe z pławką świetlną i jak go użyć. Miały też okazję nauczyć się wiązać węzły żeglarskie.

W drugiej części zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika, jakie zagrożenia występują na plaży i w wodzie i jak zapobiegać takim zagrożeniom.
Dzieci obejrzały sprzęt ratowniczy: QUAD, RESCUE BOARD, ŁODZIE RATOWNICZE, a także poznały stanowiska ratownicze oraz ubiór ratownika.
Poznały znaki i flagi jakie można spotkać na plaży. Ćwiczyły numer alarmowy oraz co zrobić w przypadku zagrożenia. W czasie zajęć uczestniczyły w różnych konkursach, a ich zwycięzcy otrzymywali nagrody.

Wycieczka do Mariny wszystkim bardzo się podobała. Była udana, ciekawa, obfitująca w szereg wrażeń i emocji.

Dziękujemy za miłe przyjęcie.

* fotografie dzięki uprzejmości p. Agnieszki Gruszki z Gdyńskiego Centrum Sportu.