2017-09-25 Festiwal “Gdynia dzieciom”

Nasi najmłodsi uczniowie pierwszy raz uczestniczyli w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Dzieci obejrzały cztery wspaniałe bajki polskich wytwórni filmów animowanych: Wyspa skarbów z serii: Kuba i Śruba, Warszawska syrenka z serii “Baśnie i bajki polskie”, Wielkie małe gwiazdy z serii: Hip – Hip & Hurra oraz Wielkie mycie z serii: Mami Fatale.

Wybrani uczniowie mieli również możliwość zasiadać w niezależnym jury i zagłosować na bajkę, która się im najbardziej podobała. Wszystkie pierwszaki po projekcji filmów animowanych otrzymały drobne upominki.
W czasie jazdy trolejbusem uczniowie mieli też okazję sprawdzić, czy pamiętają lekcje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania się w komunikacji miejskiej. Egzamin został zdany śpiewająco!
Po powrocie do szkoły i burzliwych dyskusjach na temat ulubionych scen z bajek, wykonali również rysunki pt. “Mój ulubiony kadr z dzisiaj obejrzanej bajki” i tym samym wyrazili opinię, która bajka zyskała ich największe uznanie.
Było cudownie! Mamy nadzieję, że i za rok będziemy mogli wziąć udział w Festiwalu “Gdynia dzieciom”.
Opiekunowie: Wioletta Głowacka i Kinga Kocur.