2017-11-15 Światowy Tygodzień Przedsiębiorczości

15 listopada z  okazji  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie klasy 3 B wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Orłowie.

Kiedy zwiedziliśmy szkołę,  przeszliśmy do sali symulującej firmę. W  MARIPOSie  były  wszystkie działy – Dział Kadr,  Dział Finansowo-Księgowy, Dział Handlowy i Marketingu. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć jak naprawdę funkcjonują firmy.

Po części teoretycznej przeszliśmy do działania. Jedna grupa miała zajęcia  po  angielsku, druga w  pracowni komputerowej – pracownia księgowości.

Każdy uzupełnił również  Młodzieżowy Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych. Był on nam potrzebny przećwiczyć „rozmowę kwalifikacyjną”. Zobaczyliśmy również nowoczesną pracownię tworzenia reklamy oraz koło kącik doradcy zawodowego.

Po zajęciach w „Ekonomiku” pojechaliśmy na umówione spotkanie na Stadionie Miejskim GOSiR.

Udało nam się zobaczyć zaplecze stadionu, przejścia techniczne, szatnie, salę konferencyjną. Weszliśmy na płytę boiska, każdy z klasy mógł usiąść na ławce rezerwowych gości bądź  gospodarzy.

Bardzo dziękujemy obsłudze Stadionu za życzliwość i możliwość zaglądnięcia „tu” i „tam”.

Miłą niespodzianką były dla nas drobne prezenty od Klubu Sportowego Arka Gdynia. Dostaliśmy plakat i każdy uczeń  pamiątkową smycz. Dziękujemy. To były wspaniałe lekcje!