2017-10-11 Można uczyć się inaczej…

 

Można uczyć się inaczej, wszystkim polecamy, czyli II B na wycieczce!

 

W dniach 10-11 października klasa II b udała się na wycieczkę do Poznania i okolic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, siedziby pierwszych władców Polski, Katedry Poznańskiej. Następnie przejechaliśmy na Stary Rynek, gdzie mogliśmy podziwiać m.in.: renesansowy Ratusz ze słynnymi koziołkami, pręgierz z figurą kata, czy urokliwe domki budnicze. W Rogalowym Muzeum wzięliśmy udział w niezwykłym, pełnym humoru, pokazie przygotowania, wypieku i degustacji Rogala Świętomarcińskiego.

Kolejnym wyjątkowym miejscem była Palmiarnia Poznańska, przepiękny ogród, po którym spacerowaliśmy wśród roślinności z różnych stref klimatycznych. Następnie udaliśmy się do Starego Browaru, który łączy świat zakupów ze światem sztuki.

Środa była także dniem wielu atrakcji. Rozpoczęliśmy od Pałacu w Rogalinie i podziwiania słynnych Dębów Rogalińskich. Później udaliśmy się do Zamku w Kórniku, a na zakończenie zobaczyliśmy fascynujące eksponaty w Muzeum-Pracowni Literackiej wielkiego podróżnika Arkadego Fiedlera.

 

Podziel się: