2017-09-29 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Ze względu na przypadający na 29 września Dzień Patrona, dzień tabliczki mnożenia odbywał się przez cały tydzień. Na różnych zajęciach uczniowie tworzyli plakaty z rymowankami, kwadraty magiczne, krzyżówki, wykreślanki i kolorowanki. Nie zabrakło również tradycyjnej, jakże ważnej, tabliczki mnożenia. Każdy znalazł coś dla siebie.

 

Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w „Drużynowym Konkursie Tabliczki Mnożenia”, w którym oprócz tradycyjnych rachunków liczyła się umiejętność logicznego myślenia, a także dobre zrozumienie i współpraca. Na starcie stanęły 22 grupy, wśród których najlepsza okazała się drużyna z klasy 2A w składzie: Martyna Jaksina, Alicja Rogacka, Alicja Snarska, Anna Skwierawska, Oliwia Stasiak i Wiktoria Michalak.
Pierwszy raz jesteśmy zarejestrowani na WMTDAY, ale już wiemy, że w przyszłych latach chcemy organizować takie święto w naszej szkole.

Opiekunowie: Monika Zając, Anna Drotlew, Joanna Słowik.

 

Podziel się: