2017-12-19 Koncert pastorałek

“Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
 i wyciągasz do niego ręce,
 jest Boże Narodzenie.
 Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
 jest Boże Narodzenie.”

św. Teresa z Kalkuty

Boże Narodzenie to czas, który niesie ze sobą radość. Słuchamy kolęd, pieczemy pierniczki, podziwiamy choinkę, spotykamy się z rodziną…
To czas, który pozwala nam wszystkim się zjednoczyć, stworzyć więzi, odnaleźć to, czego szukamy.

Już w październiku Pani Małgosia powiedziała nam, że wystąpimy wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z naszego gimnazjum w Koncercie Świątecznym. Początkowo niczym się nie przejmowaliśmy, bo przecież lubimy śpiewać i wcale nie jest to trudne. Rozpoczęliśmy przygotowania.

Ćwiczyliśmy taniec i kolędy zarówno z Panią Małgosią, jak i Panią Kingą i Panią Wioletką. Okazało się, że nauczenie się i zaśpiewanie tak wielu kolęd i pastorałek nie było dla nas łatwym zadaniem, kilkugodzinne próby były męczące – ale udało się!

Mogliśmy zaśpiewać przed publicznością trzy razy! Dwa razy w grudniu w szkole podczas koncertu dla uczniów gimnazjum i koncertu dla rodziców i zaproszonych gości oraz jeden raz w Kościele pw. św. Rodziny w Gdyni dla wszystkich zgromadzonych parafian. Zarówno w szkole jak i kościele rozbrzmiały słowa kolęd budując świąteczny nastrój.
Jakże byliśmy z siebie dumni! To pierwszy nasz taki koncert. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli podzielić się radosną nowiną o narodzeniu Pana Jezusa śpiewając kolędy i pastorałki.