2018-09-28 Święto Szkoły

28 września obchodziliśmy Święto Szkoły, Dzień Patrona Władysława Miegonia, który rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą. W kościele towarzyszył nam przewodniczący Rady Dzielnicy Grabówek, pan Zenon Roda oraz dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej pan Tomasz Miegoń. W szkole uroczystości nastąpił ciąg dalszy, gdzie czekało na naszych pierwszoklasistów jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu – czyli pasowanie na ucznia. Pod okiem wychowawców oraz pań ze świetlicy uczniowie zostali zabrani w rejs dookoła świata. Rodzicom oraz zaproszonym gościom udowodnili, że mapa oraz zagadnienia z zakresu wiedzy o morzu nie są im obce. Było też przeciąganie liny, które dostarczyło wiele radości i emocji. Punkt kulminacyjny to ślubowanie oraz przyjęcie w grono uczniów szkoły, którego wraz z wychowawcami dokonali pani dyrektor Ewa Pietrzak oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, pan Zygmunt Żmuda – Trzebiatowski. Końcową niespodzianką był tort z portretem naszego patrona, który smakował niesamowicie.