2018-10-05 Klasa 3a i 3b w Zakopanym i Krakowie

 

Uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami wybrali się na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego i Krakowa. Program zwiedzania był tak bogaty, że nie sposób było się nudzić. 

 

Pierwszym punktem zwiedzania było Zakopane. Młodzież miała okazję przejść szczytem Gubałówki i Szymoszkowej, dotrzeć do Schroniska “Ornak” w Dolinie Kościeliskiej oraz podziwiać uroki “Morskiego Oka”. Ponadto w towarzystwie przewodnika TPN zwiedzili najsłynniejsze miejsca w stolicy polskich Tatr: Krupówki, Wielką Krokiew, Cmentarz i Kościół na Pęksowym Brzyzku oraz Sanktuarium na Krzeptówkach. 

 

Na zakończenie wycieczki młodzież pojechała do Krakowa, gdzie zwiedzili Katedrę i komnaty królewskie na Wawelu, przeszli pod Okno Papieskie i na dziedziniec Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zobaczyli Rynek Główny Starego Miasta wraz z Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Ostatnim punktem programu było Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

 

Po intensywnych dniach zwiedzania uczniowie odpoczywali w gościnnych murach pensjonatu “U Topora” w Białym Dunajcu, gdzie przemili gospodarze dbali, by niczego im nie brakowało. Młodzież miała także okazję relaksować się w leczniczych wodach Term w Szaflarach. 

 

Koordynatorzy: Katarzyna Kil, Anna Drotlew

Opiekunowie: Krystyna Berbeć, Elżbieta Spychała

 

 

 

Podziel się: